Od ovečky ke svetru – Karli tipy pod stromeček

S každým mým produktem si prožijete příběh našich oveček, ucítíte jemnost jejich vlny a nezaměnitelnou vůni lanolinu.

Všechna vlna použitá na mé Karli výrobky pochází od našeho stáda šťastných oveček na kozákovském kopci. Ovečky jsou shetlandského plemene, mají tak velmi jemnou vlnu, která je úžasná také díky její barevnosti. V základu existuje 11 odstínů. Mně se daří každoročně výběrem z rouna získat 5 odstínů a není tak nutné vlnu dobarvovat. Ideální.

První krokem v mé tvorbě je tedy péče o ovečky. Ty jednou ročně ostříháme a vlnu odvezeme do Přádelny Strmilov, kde vzniká příze, kterou dostanu opět do rukou já a tvořím z ní svetry, kabátky, kardigany, ale třeba i ponožky.

K mé radosti tak vzniká krásný, přírodní a funkční výrobek z obnovitelného a udržitelného zdroje. Nechci vám radit, abyste náš vynošený svetr zakopali do země a pohnojili si tak záhonek, ale vlastně proč ne.

K tomu bych měla ale dodat, že takové vynošení může trvat poměrně dlouho. Vlna je totiž mimořádně stálá a trvanlivá, nemusí se prát, a přesto při správném zacházení vydrží desítky let.

Já ještě miluji její vůni (potažmo i svetrů), je z nich cítit lanolin a hlavně energie života našich oveček, které na sobě vlnu celý rok tvořily.

A pokud Vás něco z toho oslovilo, tady jsou tipy, co Karli ještě stihne zabalit pod stromeček.

  • Moje srdcovka Boho kabátky, jsou ve velikosti oversize, padnou tak tenčím i kulatějším, menším i větším, dokonce i odvážným mužům. A když na to příjde, můžete je použít jako deku. Pořídíte si totiž něco kolem kila shetlandské vlny.
  • Vlnožky, zahřejí i ty největší zmrzlíky. Vyzkoušeno, potvrzeno. K dispozici velikost 36-40.
  • Karli wool, je kolekce přízí z shetlandské vlny s certifikací BIO. Všechna vlna pochází od našich shetlandských oveček a následně je zpracována v Přádelně Strmilov do jednonitky s mírně odlišnými parametry pro každý odstín.
  • Vyplétané svetry a kardigany máme u většiny již jen od jedné velikosti, můžete zkusit štěstí a napsat mi.

Nebo prostě jen doražte k nám na farmu, kde si svetry můžete vyzkoušet v našem farmářském obchůdku a zároveň tu zažít to nejlepší, co dokáže český venkov nabídnout.